KONST / Litografier / Färglitografi 8001597
nr 800 1597
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Bengt Landin (f. 1933), HC-upplaga, "Ärade kolleger", signerad, -72, motivets mått: 82x60
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 januari 2013
kl 19:18:54
4/1 07:58:12
100 kr
4/1 16:05:54
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin